Ekrem İmamoğlu Çatalca’da halk buluşmasına katıldı

Programda İmamoğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul Milletvekili Engin Altay, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, CHP Çatalca Belediye Başkan adayı Erhan Güzel ve çok sayıda partili eşlik etti. İmamoğlu, 2019 yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 30 büyükşehir belediye başkanını kabul etmesi haricinde hiçbir randevu talebini kabul etmediğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidarın ekonomi vaatlerini hatırlatan İmamoğlu, “Hayat pahalılığı iki kat arttı. Bakın yıllardır akla, bilime, ekonomi kurallarına aykırı işler yaptılar. Bizde ceremesini çekiyoruz. Çiftçi ceremesini çekiyor, emekli ceremesini çekiyor, öğrenci ceremesini çekiyor. Evde anne ceremesini çekiyor. İftarı huzurlu bir şekilde hazırlayamayan bir ailenin sıkıntısını düşünsenize. Bu politikalar niye oldu? Bir kişi çıktı, ‘ekonomiyi ben bilirim’ dedi yandı. Ben ekonomistim dedi mi? O gün yandık işte. Ekonomi yüzümüze bir daha gülmedi. Hatırlıyor musunuz? Bir bakan dedi ki ‘Gözümüzde ki parıltıya bakın’ dedi.

Ne parıltı kaldı, ne bakan. Şimdi ne diyor? ‘İyi ücret veriyoruz ama 1-2 ayda eriyor’ diyor. Doğru mu? Size bir şey söyleyeyim mi? Yakında enflasyonu suçlarsa şaşırmayın. Bütün suç enflasyonda derse şaşırmayın. Şimdi o yüzden zam vermeye devam etmek zorunda. Enflasyon karşısında her şey eriyecek. ‘Zam vermeye gerek yok, nasılsa verdiğimiz eriyor’ diyen bir ekonomi aklını bana biri öğretsin ya. Biri söylesin bunu ya. Vallahi billahi biri anlatsın bana. Ya enflasyonu siz yarattınız. Hani faiz düşmandı? Faiz aldı başını gidiyor. Öyle değil mi? Tutabiliyor mu faizi?” diye konuştu. Döviz kurunun artmaması için dolar bozdurulduğunu iddia eden İmamoğlu, “Bakın milyarlarca Dolar bozdular sırf bu seçim için.

Neymiş? Dolar artmayacakmış. Tutabiliyorlar mı Dolar’ı, Euro’yu? Tutamazlar. Enflasyon düşmez. Enflasyonu istediği kadar suçla. Suçlu, siz ekonomiyi yönetemediniz. Siz bir de kalktınız, Kanal İstanbul projeleri için parayı vermeyi göze alıyorsunuz, ihaleleri yapıyorsunuz. Ama emeklilere vereceğiniz birkaç lirayı emekliye fazla görüyorsunuz. Neymiş? Para eriyecek. Kanal felaketine para verirken güzel, emeklinin başı öne eğilirken ona vereceğiniz parayı bütçeye yük görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x